Öz-Ge Der “Gençlik Destek Hattı” na GÖNÜLLÜ Arıyor

17.05.2014 10:00

Öz-Ge-Der,  Mayıs 2012 de, Türkiye’ de az sayıda sivil toplum kuruluşu tarafından yürütülen çağrı hattı çalışmalarından biri olan “Gençlik Destek Hattı” uygulamasını hizmete sokmuştur.

Derneğimiz,  Gençlik Destek Hattının hizmete girmesi ile “CHI-Uluslararası Çocuk Yardım Hattı Birliği” nin de Türkiye’den  tek üyesi olmuştur.  Bu seneye kadar Türkiye’ deki 3 cezaevi ve eğitim evinden tahliye edilen çocuklara yönelik hizmet vermekte olan “Gençlik Destek Hattı” yeniden yapılandırılarak ,  0850 455 00 70 numaralı hattan Türkiye genelinde 12-21 yaş aralığındaki çocuk ve gençlere hizmet vermeye başlamıştır.

“Gençlik Destek Hattı “ başta cezaevleri ve eğitim evlerinden tahliye olan/olacak, DS gözetimi altında bulunan çocuk ve gençler olmak üzere, risk altındaki tüm çocuk ve gençlere, ailelerine danışmanlık ve bireysel destek hizmeti vermeyi amaçlamaktadır.

Uygulama alanının genişletilmesi nedeniyle iş  günlerinde, düzenli olarak, saat 14.00-18.00arasında,  “Gençlik Destek Hattı”  çağrılarına cevap verecek  GÖNÜLLÜ lere ihtiyacımız bulunmaktadır.

GÖNÜLLÜ lerden beklenen;

-Verilecek eğitimlere katılmaları,

-Çocuk ve çocuk haklarına duyarlı olmaları,

-Haftada bir iş günü, belirtilen saatler arasında, düzenli olarak, hatta destek vermeleri,

-21 yaşın altında olmamaları,

-En az lise mezunu olmaları,

-Bilgisayar kullanıyor olmaları,

GÖNÜLLÜ olarak çalışmalarımıza katkı  vermek  isteyen adayların kısa özgeçmişlerini ozgeder@ozgeder.org.tr  e-posta adresine göndermelerini rica ederiz.