Çocuk Evlilikleriyle Mücadelede Yerelden Küresele İlham Veren Uygulamalar Söyleşisi

Bu hafta Çocuğa Karşı Şiddeti Önleme Ortaklık Ağı üyeleri olarak ''Çocuk Evlilikleriyle Mücadelede Yerelden Küresele İlham Veren Uygulamalar'' hakkında konuşmak için bir araya geliyoruz.


Uçan Süpürge Kadın İletişim ve Araştırma Derneği'nden Selen Doğan'ın anlatımıyla, Çocuğa Karşı Şiddeti Önlemek İçin Ortaklık Ağı Sekreteryasından Ebru Ergin kolaylaştırıcılığında gerçekleşecek söyleşimize 1 Temmuz Çarşamba günü saat 20.00-21.30 arasında sizleri bekliyoruz.


Söyleşimiz herkese açıktır. Zoom üzerinden gerçekleşecektir. Toplantımıza katılmak için aşağıdaki kayıt formunu doldurmanız yeterlidir. Meeting ID Kodu katılımcılara mail olarak gönderilecektir.


Uzman Bilgisi:

Selen Doğan

45 yaşında. İletişimci ve hak savunucusu. Ankara Üniversitesi'nde gazetecilik öğrenimi gördü. Altı yıl bu üniversitede görev yaptıktan sonra istifa edip sivil alana geçti. Yerel, ulusal ve uluslararası alanda pek çok proje yürüttü, sahada çalıştı, eğitimler verdi, gazete ve dergilerde sayısız yazı ve röportajı yayımlandı. 2003 yılından beri kadınların ve çocukların insan hakları konularında sivil toplum örgütleriyle çalışıyor. Toplumsal cinsiyete duyarlı eleştirel medya okuryazarlığı, alternatif kadın haber ağları ve erken/zorla evlilikler üzerine atölye çalışmaları ve yayınlar yapıyor. Uçan Süpürge Kadın İletişim ve Araştırma Derneği yönetim kurulu üyesi. 2018 yılından beri Engelliler Konfederasyonu'nda engellilik ve toplumsal cinsiyet, yerel ağlar ve uluslararası insan hakları mekanizmalarıyla diyalog gibi konularda çalışıyor. Türkiye Engelliler Meclisi'nde 54 ildeki yerel engelli örgütleriyle ağ kurma çalışmalarını yürütüyor. Engelsiz Kadın Haber Ağı'nın danışmanı. Ankara'da yaşıyor ve çalışıyor.


Kayıt Linki:  https://docs.google.com/forms/d/1igGCBXto_UYw1P-jQgVahEBVsNADSS1umeiZuxafURQ/edit?usp=sharing