Cinsel İstismarla Mücadelede Toplumsal Algı ve Dönüşüm Söyleşisi

Bu hafta Çocuğa Karşı Şiddeti Önlemek için Ortaklık Ağı üyelerinden YÖRET Vakfı ve Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği ile birlikte Ceza İnfaz Yasası tartışmaları bağlamında ''Cinsel İstismarla Mücadelede Toplumsal Algı ve Dönüşüm'' hakkında konuşmak için bir araya geliyoruz.


Ceren Suntekin ve Nurgül Öz'ün anlatımıyla, YÖRET Vakfı Başkanı Sibel Erenel moderatörlüğünde gerçekleşecek söyleşimize 17 Haziran Çarşamba günü saat 12.00-13.30 arasında sizleri bekliyoruz.


Söyleşimiz herkese açıktır. Zoom üzerinden gerçekleşecektir. Aşağıda belirtilen Zoom Meeting kodu ile giriş yapabilirsiniz. Tam saatinde giriş yapmanız önemlidir.


Meeting ID: 939 4796 5850

Password: 939151


Uzmanlar Hakkında:


CEREN SUNTEKİN

Çocuk ve Gençlik Çalışmaları Uzmanı


Hacettepe Üniversitesi Felsefe bölümünden mezun olduktan sonra ve aynı üniversitenin Sosyal Hizmet yüksek lisans programında, çocuk ve gençlik alanında bilim uzmanlığı aldı. Odaklandığı alanlar çocuk ve gençlik çalışmaları, çocuk hakları ve çocuk katılımı, çocuk hakları medyası, toplumsal cinsiyet eşitliği, cinsel sağlık, ayrımcılık ve dezavantajlı gruplara hak temelli çalışmalarıdır. Tarlabaşı Toplum Merkezi'nin kurucularından biri olan Suntekin, halen gönüllü olarak danışmanlık yapmaya devam etmektedir. Üç senedir aktif olarak Sığınmacı ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği'nde mülteci çocuklarla atölyeler yürütmekte, 2017'den bu yana Sarıyer Belediyesi'nde çocuk hakları uzmanı olarak görev yapmakta aynı zamanda Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği'nin yönetim kurulunda yer almaktadır. Sivil Düşün mentörlerinden biri olarak hak temelli çalışan çeşitli sivil toplum örgütleri ile eğitim ve danışmanlık çalışmaları gerçekleştirmektedir. Çocuklar tarafından çıkarılan Parlayan Çocuklar dergisinin 11 sene editörlüğünü yapmıştır.


NURGÜL ÖZ

Psikolog


Psikoloji eğitimini 2007 yılında Boğaziçi Üniversitesi'nde tamamlayan Nurgül Öz, mezuniyetinden bu yana sivil toplum alanında çocuk ve lgbti+ hakları için mücadele ediyor. Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği kurucu ekibi içinde yer alan Öz, derneğin koruyucu-önleyici çalışmaları kapsamında şiddeti önlemek üzere güçlendirici, kapsayıcı ve kapsamlı içerik, bilgi ve materyal üretiyor, yaygınlaştırıyor. Türkiye Aile Sağlığı ve Planlaması Vakfı okul odaklı cinsel sağlık eğitimi programında eğitimci olarak rol alıyor. Tabu Kamu ve Seks Pozitif Ebeveynlik online platformlarına içerik ve danışmanlık desteği sunuyor.